Novinky

Jsme členy SKAV! (Stálé konference asociací ve vzdělávání)

Od 1.10. 2015 jsme se stali členy SKAVu.

Více o organizaci: Jsme dobrovolné seskupení pedagogických asociací, programů a občanských sdružení usilující o podporu a ochranu progresivních změn ve vzdělávání a o zprostředkování výměny názorů mezi pedagogickými iniciativami, neziskovým sektorem, státní správou, samosprávou a veřejností.

Organizace má desatero o vzdělávání, které stojí za to přečíst.

_SKAV_barva

První setkání na Novojičínsku

Se uskutečnilo dne 19. června 2015, záznamy z akce, jejíž tématem bylo Vzděláváním k podnikavosti, můžete zhlédnout na Slideslive. K EduFóru se tak přidala další dvě města – Nový Jičín a Příbor, ve kterých se budou v budoucnu pravidelně střídat setkání.

Dobročinná benefice

Dne 12.6. EduFórum uspořádalo akci pro příznivce EduFóra. Díky tombole, ve které se dražily služby jmenovaných příznivců se na rozvoj EduFóra vybralo celkem 20 000 Kč. Akce byla velmi vydařená, všem zúčastněným – ať už online nebo na místě – moc děkujeme a jsme rádi, že vám naše činnost dává smysl stejně jako nám.

benefice

EduFórum Brno má nového partnera

EduFórum Brno získalo finanční podporu ze strany Masarykovy univerzity a oboru Informační studia a knihovnictví. Děkujeme za podporu a těšíme se na spolupráci skrz vyučovanou specializaci technologie ve vzdělávání.

První setkání v Ostravě

Dne 12. března 2015 se uskutečnilo první setkání v Ostravě, a tak se EduFórum rozšířilo do dalšího města. Záznamy z akce můžete zhlédnout na Slideslive.

Prezentace Edufóra

Byli jsme pozvání na jeden z Mashupů Impact HUB Brno (26.2 2015), abych prezentovali naši společensky prospěšnou neziskovou organizaci.

EduFórum má nového leadera

regiOd 1.1. 2015 má EduFórum nového leadera, jímž je Regina Bednaříková. Vedení organizace převzala po jejímu zakladateli, Honzovi Veselému, který je však i nadále aktivním členem a konzultantem. Kromě nastavení směřování a organizačním zaštítěním setkávání v Praze, se Regina aktivně pustila do šíření EduFóra do nových měst.

Články o setkání EduFóra

11. 2. 2014 – Rozhovor pro EDUin
EduFórum – zdroj inspirace a kontaktů v oblasti vzdělávacích inovací

22. 11. 2013
Děti a škola: když tradiční výuka nestačí

4. 10. 2013 – Článek na EDUin
Nevíte, jak vypadá převrácená třída? Podívejte se na videa z posledního EduFóra.

26. 9. 2013
Jak vypadá třída naruby a další 4 tipy na zajímavé učení

2. 7. 2013
Inspirujte se: pět nápadů, díky kterým škola nemusí nudit

17. 5. 2013
4 projekty pro lepší učení

11. 4. 2013
Ponorka může týmu i prospět

25. 3. 2013
Angličtina s avatarem a odznáček za ukončenou školu

25. 1. 2013
Když učení baví. Seznamte se s pěti zajímavými projekty