Featured Article

Kutná Hora hostila konferenci EduFórum: Škola života

Edufórum v září zavítalo do nového města. Poprvé se konalo v Kutné Hoře v prostředí krásně zrenovovaného historického Dačického domu, ve kterém se nachází expozice představující české památky UNESCO. V konferenčním sále se navečer sešlo několik desítek účastnic a účastníků z různých vzdělávacích organizací, firem, škol i institucí, aby využili možnost vzájemně se seznámit a… Read More »

Konference „Jak sdílet, chránit a prosazovat evropské a demokratické hodnoty v době války“

Konference Evropského hnutí, Institutu evropských demokratů a dalších partnerů prozkoumá spolu se zahraničními osobnostmi, jak sdílet, chránit a prosazovat evropské a demokratické hodnoty v době války. Hostit ji bude v pondělí 4. 12. Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky. „Českou společnost charakterizuje dlouhodobě zanedbaná debata o významu členství země v Evropské unii. Spolu se Slovenskem Česká… Read More »

Změna je příležitost?! Aneb jak na to, aby byla

Jaký v tobě náhlá změna evokuje pocit? Bereš změnu jako prostor pro něco nového, anebo tě naštve a zničí tvoje plány? Koučka Eliška Hrušovská z ELISCIA vzpomíná na tzv. covidové časy a sdílí osobní tipy, jak na „blbou náladu“ nebo dokonce počátky deprese a jak se odpíchnout od dna, když jsi nespokojený/á se svým životem.… Read More »

Škola projektování oslavila rok fungování a pokračuje v podpoře vzdělávání a rozvoje mladé generace

Odborní průvodci Školy projektování představili během prvního roku fungování tohoto jedinečného vzdělávacího konceptu práci architekta a projektanta více než 1 000 žáků a studentů z celé České republiky. Ti měli možnost načerpat praktické znalosti od zkušených profesionálů z oboru a zároveň pod jejich vedením nahlédnout do praxe. Díky tomu dokážou nyní lépe posoudit, jestli je práce architekta nebo projektanta… Read More »

Všude samá AI?! Jak si vybrat to nejlepší k efektivnímu učení a nastartování kariéry

V sobotu 25. listopadu se v Praze na Provozně ekonomické fakultě ČZÚ, Kamýcká 959, 165 00 Praha-Suchdol, uskuteční konference nejen pro studenty a absolventy Rise and Shine: Uč se efektivně s AI. Cílem akce je pozvat na jedno pódium vybrané inspirativní řečníky a řečnice, kteří poskytnou přehled, jak využít AI pro efektivní učení a kariéru.… Read More »

Mezipatra vyhlásila vítěze 24. ročníku. Porotu si získal jihokorejský trans film

Mezipatra rozdala ceny nejlepším filmům 24. ročníku festivalu na slavnostním ceremoniálu v kině Lucerna. Vítězem hlavní ceny poroty se stal jihokorejský celovečerní snímek Paví tanec (Gong-jak-sae) režiséra Sung-bin Byun. Studentskou porotu zaujaly krátké filmy Bezesná noc (Nuit Blonde) a Neo Nahda. Celkem se na festivalu s tématem Na rozcestí představilo 69 snímků celovečerních a krátkých snímků. Součástí programu… Read More »

Šťastná škola přináší program Wellbeing a Psychohygiena ve školách

Někomu to může znít jako zaklínadlo Harryho Pottera, ale my vám odhalíme, v čem se skrývá tajemství, pokud vám jde o zlepšení celkového zdraví a psychické pohody studentů a pedagogů ve školním prostředí. Program z dílny projektu Šťastná škola v rámci Porozumění mysli nabízí širokou škálu workshopů, školení a aktivit, kde se účastníci naučí techniky pro zvládání stresu, jak posilovat… Read More »

česko-rusko-běloruská debata: Dialog v nedohlednu?

Na internetu a v televizi každý den vidíme, kam spadla v ukrajinském městě bomba, kde se vojákům podařilo zničit ruský tank nebo zasáhnout sklad paliva. Co se ale dnes děje v samotném Rusku a v Bělorusku, o tom toho moc nevíme. Je vůbec možné dnes vést dialog? Jak dnes přemýšlejí ruské elity? Jak vše vnímají… Read More »

Vychází Zapomenutá, třetí román Jiřího Klečky

Svůj třetí román „Zapomenutá“, mysteriózní příběh z prostředí zařízení pro léčbu kognitivních poruch, pokřtil Jiří Klečka ve středu 1. listopadu v ostravské kavárně EF-Kafé. Po prvotině ostravského rodáka, žijícího ve Frýdlantě nad Ostravicí, s názvem Pět ročních období z roku 2019 mu v loňském roce vyšly Papírové domky a nyní přichází do prodeje další novinka.… Read More »

Agentura CzechInvest podpoří v druhé výzvě projektu Technologická inkubace 55 startupů za více než 135 milionů korun

Do druhé výzvy projektu Technologická inkubace se přihlásilo 196 startupů. Stejně jako v první výzvě se o podporu mohly hlásit inovativní projekty z oblasti kreativních průmyslů, umělé inteligence, mobility či ekologie a cirkulární ekonomiky. Celkem bude podpořeno až 55 startupů částkou přes 135 mil. Kč. „Projekt Technologická inkubace je pro nás klíčovým krokem k rozvoji… Read More »