Otevřené dveře do světa umělecké fotografie.

By | 8.12.2023

Výstava Boundaries: Retrospective (2012–2022) přináší to nejlepší z fotogalerie Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Desítky renomovaných mezinárodních a tuzemských tvůrců prostřednictvím svých uměleckých děl odhalují neznámá místa, jiné kultury, nové obzory a zkušenosti. Cestování, které je mottem a svorníkem celé výstavy, dle organizátorů inspiruje napříč časem. Nejen umělce, spisovatele, básníky, fotografy, filmaře či hudebníky, ale i sociology, vědce, inženýry a v konečném důsledku širokou veřejnost.

„Cestování má nespočet forem a důvodů. Skrze pestrý soubor uměleckých děl můžete zkoumat jeho hranice a objevovat nové perspektivy. Boundaries: Retrospective není jen výstavou. Je to prostor pro diskusi a výměnu myšlenek mezi generacemi. Prostor, kde se setkávají různé životní příběhy a propojují různé umělecké pohledy a směry,“ říká kurátor výstavy Jan Van Woensel.

Vystavující umělci: Libuše Jarcovjáková, Vojtěch Domlátil, Veronika Bromová, Miro Švolík, Jaroslav Beneš, Miroslav Machotka, Václav Kopecký, Pavel Pecha (SK), Johannes Schwartz (NL), Šymon Kliman (SK), Iren Stehli (CH/CZ), Eric Hurtado (FR), Geert Goiris (BE), Leo Erken (NL), Charlotte Lybeer (BE), Jiang Hongqing (CN), Brooklyn McTavish (USA), Doron Polak & Amir Cohen (IL), Hynek Alt, Roei Greenberg (IL/UK), Jay Wolke (USA), Mark Yashaev (IL), Michael Mersinis (GR/UK), Peter Pflügler (AT), Ross Sawyers (USA), Oxiea Villamonte (USA/NL).

KDY: 24.11. – 13.12. 2023 (úterý–sobota, 15–19 hod)

KDE: 3Kino Art Pasáž – Vodičkova 30, Praha 1 (vstupné zdarma)


Krátce o organizátorech

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara 

Nejmladší fakulta Západočeské univerzity v Plzni vznikla v roce 2013 a byla pojmenována po plzeňském rodákovi a renomovaném designérovi Ladislavu Sutnarovi. „Sutnarka“ si za krátkou dobu existence vydobyla prestižní místo nejen na tuzemské, ale i mezinárodní umělecké scéně a je vyhledávaným centrem kreativity a inovace. (Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara)

3Kino Art Pasáž

Projekt vznikl v červnu 2023 jako celoroční doprovodný program mezinárodního filmového festivalu 3Kino FilmFest. Kromě filmových projekcí zde bylo na komorních výstavách pod dohledem kurátorů ze soukromých sbírek představeno několik děl Pabla Picassa, Adolfa Hoffmeistera či Jana Zrzavého. Společně s galeristou Jana Saudka byla připravena souborná výstava k Saudkovým 88. narozeninám. Ve spolupráci s divadlem ABC jsou zde uváděna alternativní divadelní představení a zázemí zde našla řada mladých a začínajících umělců. (3Kino)

Virtuální prohlídka zde: Video Sutnarka v 3Kino Art Pasazi 2023

Zdroj: Mezinárodní výstava Boundaries: Retrospective v punkové pasáži v centru Prahy