Inovace na poli rekvalifikací. ITnetwork svým absolventům garantuje práci

By | 27.10.2023

Firmy stále lační po nových programátorech, a proto velmi často sahají po absolventech rekvalifikačních kurzů. To je jeden z hlavních závěrů, který vyplývá z letošního průzkumu největší české programátorské akademie ITnetwork. Ta nyní představila několik novinek, přičemž nejdůležitější z nich je spuštění nového rekvalifikačního kurzu Java PRO, jež absolventům garantuje práci v tomto perspektivním oboru. Rekvalifikační kurz je začátkem cesty k platům až 160 tisíc Kč.

Výsledky letošního průzkumu ITnetwork ukazují, že sehnat uplatnění v IT není pro jejich absolventy žádný oříšek. Více než 90 % z těch, kteří práci aktivně hledají, si ji skutečně do třech měsíců od ukončení kurzu najde. Naprostá většina rekvalifikantů přitom získá uplatnění v českých či zahraničních technologických společnostech na pozicích junior programátorů, webdesignerů, testerů nebo analytiků.

ITnetwork chce však tuto statistiku ještě vylepšit. I proto nyní spustil nový kurz Java PRO, který v Česku nemá obdoby. „Dělají se v něm větší projekty a když účastníci kurz udělají, měli by mít širší možnost uplatnění jako junior programátoři. Asi nejvýznamnější inovací kurzu ale je, že jeho absolventům garantuje práci,“ říká jeden ze spoluzakladatelů ITnetwork David Jančík. V případě, že se tedy rekvalifikantovi nepodaří nalézt do určité doby zaměstnání, firma mu vrátí jeho peníze vynaložené za kurz.

ITnetwork motivuje studenty pomocí stipendií

Aby své studenty ještě více namotivovali, rozhodli se v ITnetwork k řešení, jež je známé z mnohých prestižních univerzit. Rekvalifikanti zde budou moci získat stipendium, které jim významně pokryje náklady na studium. „Fandíme všem, kdo jsou ochotní investovat čas a peníze do svého vzdělání. I proto jsme je chtěli nějak podpořit a stipendium nám přišlo jako skvělé řešení,“ komentuje druhý ze zakladatelů ITnetwork David Hartinger.

První polovinu kurzu, Java Basic, si je navíc stále možné nechat uhradit skrze Úřad práce. V součtu tedy mohou studenti získat obě části kurzu až o 60 % levněji. Sumu je pak nově možné si rozložit až do šesti samostatných splátek. „Chtěli jsme, aby se peníze nestaly překážkou pro zájemce o programování. Naším motem ostatně je, že učíme národ IT,“ zakončuje Hartinger.

Zdroj: https://www.itnetwork.cz/