Nejlepší studenti z České republiky převzali ocenění od ředitele americké College Board Paula Sanderse

By | 6.11.2023

Studenti CTM, kteří letos skládali mezinárodní oborové zkoušky Advanced Placement na úrovni prvního až druhého ročníku zahraniční vysoké školy, excelovali. Jejich výsledky výrazně převyšují celosvětový průměr a konkurenci 3,2 milionu studentů. Advanced Placement, neboli AP zkoušky jsou po celém světě známé a prestižní, protože je uznávají ty nejlepší univerzity u přijímacího řízení. V České republice jsou nyní součástí profilové části maturitní zkoušky. Ocenění studentům předal ředitel pro mezinárodní vztahy americké organizace College Board, Paul Sanders.

CTM (Centrum pro talentovanou mládež) organizovalo slavnostní předávání certifikátů AP Scholar Award nejlepším studentům, za účasti ředitelek a ředitelů gymnázií z partnerských škol, škol uznávajících AP zkoušky v profilové části maturity, zástupců vysokých škol, sponzorů, a rodičů. Pozvání přijal i Paul Sanders, Executive Director International, College Board USA, který se v rámci návštěvy České republiky potkal i se zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. A to hlavně proto, že AP zkoušky jsou nyní součástí maturitní zkoušky a středoškolákům z České republiky se tak otevírá cesta k mezinárodnímu vzdělání.

„Jsem opravdu hrdá, že právě AP program rozšířilo CTM s pomocí americké organizace College Board mezi české studenty, školy i univerzity. Od roku 2011 s námi složilo AP zkoušku přes tisíc tři sta studentů. Jejich výsledky jsou díky vlastní motivaci, celoroční přípravě v CTM Online kurzech a zejména podpoře našich instruktorů jedním slovem úžasné,“ říká Jeanne Bočková, ředitelka Centra pro talentovanou mládež (CTM).

Gratulujeme studentům ze škol napříč republikou

Advanced Placement zkoušky jsou hodnocené škálou 1-5, přičemž 5 je známkou nejlepší. Ocenění AP Scholar Award získávají studenti, kteří získali skóre 3 a lepší alespoň ze 3 AP zkoušek. Byli to Daniela Balážová (Akademické gymnázium Praha), Tomáš Čermák (Biskupské gymnázium Hradec Králové), Adam Černička (Gymnázium nad Alejí), Andrea Kempná (PORG Ostrava), Eva Kuperová (Sunny Canadian International School), Sebastian Matoušek (Gymnázium Matyáše Lercha Brno), Nicole Oyelakin (Gymnázium a letecká střední odborná škola Moravská Třebová), Anna Vitošková (Sunny Canadian International School), Berenika Zemanová (Gymnázium M. Lercha Brno).

Ocenění AP Scholar with Honor získávají studenti, jejichž průměrné skóre je lepší než 3,25, a to ze všech AP zkoušek, které skládají a mají skóre 3 a vyšší alespoň ze 4 AP zkoušek a letos jej obdržela Tereza Ištoková (Sunny Canadian International School).

Pokud student získá v AP zkouškách skóre lepší než 3,5 ze všech AP zkoušek, které skládal a zároveň složí na skóre 3, 5 a více AP zkoušek, získává ocenění AP Scholar with Distinction – toto výjimečné ocenění získali letos dva studenti – Adam Boček (GEVO Sázavská) a Karolína Šlesingerová (Sunny Canadian International School).

„Celoroční příprava na jednu AP zkoušku vyžaduje 8–12 hodin studia týdně nad rámec toho, co mají studenti ve škole. Nejen studenti, se kterými se dnes setkáváme, mají můj velký obdiv“, doplňuje Jeanne Bočková.

Centrum pro talentovanou mládež vzniklo v roce 2010 na míru dětem a studentům, kteří preferují individuální a flexibilní přístup ke vzdělávání. S CTM od roku 2010 úspěšně studovalo více než 6 000 studentů z více než 150 škol a víc jak 1 300 studentů už úspěšně složila mezinárodní AP zkoušky. Tito studenti získali v průběhu středoškolského studia i na státních školách prestižní mezinárodní vzdělání.

Podívejte se na slavnostní předávání certifikátů v Galerii Louvre v Praze na Youtube.

Zdroj: www.ctm-academy.cz