Linka bezpečí a Hitrádio spojují síly ve vánoční kampani „Přání Ježíškovi“

By | 19.12.2023

Linka bezpečí a síť rádiových stanic Hitrádio se opět spojily, aby představily vánoční kampaň „Přání Ježíškovi“. Cílem kampaně je upozornit na význam Linky bezpečí a získat finanční prostředky k zajištění nonstop provozu. Děti a studenti se mohou obrátit na Linku bezpečí sedm dní v týdnu, 24 hodin denně i o Vánocích.

„Letos jsme se rozhodli pokračovat v naší tradiční kampani, protože vánoční období bohužel není pro všechny děti šťastné a veselé a jejich přání Ježíškovi mohou být i velmi smutná. Naši odborníci se snaží být dětem a mladým lidem oporou v jejich náročných životních situacích, což vyžaduje velkou psychickou odolnost. Během dne vyslechnou nebo na chatu či v e-mailové poradně přečtou spoustu těžkých životních příběhů. Současně je to práce velmi smysluplná. U spousty klientů cítíte úlevu, slyšíte od nich poděkování a ocenění této práce,“ uvedla Soňa Petrášková, ředitelka Linky bezpečí.

S jakými problémy děti nejčastěji volají o Vánocích?

Děti, které volají na Linku bezpečí, nejčastěji řeší problematiku psychických potíží. V rámci nich se nejvíce objevuje téma sebevražedných myšlenek a sebepoškozování, dále smutky, deprese a úzkosti. Mezi další témata patří rodinné vztahy, osobní témata, šikana či potíže na internetu.

„O Vánocích mohou některé děti zažívat pocit osamělosti a beznaděje, což může vést k sebevražedným myšlenkám nebo sebepoškozování. Objevuje se i téma konfliktů v rodině, například kvůli rozvodům, hádkám nebo neshodám. Někdy i nátlak spojený s očekáváním radosti a štěstí během vánočního období může způsobit emoční nepohodu, smutek nebo deprese,“ uvedla Regina Jandová, tisková mluvčí Linky bezpečí.

Děti a dospívající mohou Linku bezpečí kontaktovat i prostřednictvím chatu a emailové poradny. Linka bezpečí pravidelně realizuje řadu preventivních a osvětových programů jako například Linka bezpečí Naživo.

„Naši lektoři jezdí za dětmi do základních, středních i vysokých škol. Nově jsme rozšířili své aktivity také do speciálních škol, sportovních a zájmových klubů, natáčíme vzdělávací videa, podcasty a blog,“ dodala Soňa Petrášková, ředitelka Linky bezpečí.

„Přání Ježíškovi“

Linka bezpečí v kampani navázala na úspěšný koncept z loňského roku a rovněž pokračuje ve skvělé spolupráci s Hitrádiem. Hlavním komunikačním nástrojem budou rádiové spoty, které namluvily děti a budou vysílány ve vybraných stanicích sítě Hitrádií – konkrétně spoty poběží na Hitrádiu City 93,7 FM, Hitrádiu FM Plus, Hitrádiu Černá Hora, Hitrádiu City Brno, Hitrádiu Vysočina, Hitrádiu Orion od 4. 12. do 22. 12. Sdělení kampaně se objeví i na sociálních sítích Linky bezpečí a sítích všech stanic Hitrádia (Facebook, Instagram, LinkedIn, X, YouTube).

Lidé budou mít možnost podpořit Linku bezpečí na https://www.linkabezpeci.cz/prani-jeziskovi a pomohou tak dětem, aby na své problémy nebyly o Vánocích samy. Na propagaci kampaně se podílí agentura Silver B.C. a mediálním partnerem je Hitrádio.