Cena Emmy míří za Viktorem Müllerem do pražského studia UPP

By | 6.2.2024

VFX Supervizor Viktor Müller obdržel cenu Creative Arts Emmy v kategorii Nejlepší vizuální efekty v jedné epizodě za práci, kterou společně s týmem v pražské VFX společnosti UPP, odvedl na seriálu Apple TV „Five Days At Memorial“ (Pět dní v nemocnici Memorial). Müller v minulosti získal již několik nominací na Emmy, a to v letech 2006, 2007, 2011 a 2017. V roce 2003 UPP tým cenu vyhrál za minisérii „Děti planety Duna“.

Ocenění, o které se Müller dělí spolu s dalšími VFX Supervizory projektu, VFX Supervizory ze Stormborn Studios z Vancouveru, se španělským El Ranchito, a s Koordinátorem speciálních efektů, značí opravdu pozitivní začátek roku 2024 a navazuje na Müllerovy nominace na Oscara a cenu BAFTA za práci na filmu Na západní frontě klid v roce 2023.

Müller o výhře řekl: „Jsem vděčný Televizní akademii za ocenění a uznání a blahopřeji k výhře i svým kolegům. Jako vždy beru tuto výhru jako potvrzení výjimečného talentu a úžasné práce celého našeho týmu v UPP. Toto ocenění patří všem, kteří se na projektu podíleli.“

Zdroj: Shaun O’Banion, Director, Global Publicity and Marketing – UPP, a.s., shaun.obanion@upp.cz