Nadace Vantage Foundation spojuje síly s Teach For Malaysia na podporu domorodých dětí pomocí vzdělávání

By | 11.7.2024

Nadace Vantage Foundation s hrdostí oznamuje zahájení spolupráce s organizací Teach For Malaysia (TFM), jejímž cílem je posílit postavení domorodých komunit Orang Asli v Malajsii pomocí vzdělávání. Nová spolupráce podtrhuje poslání Vantage Foundation upozorňovat na neviditelné problémy, kterým čelí marginalizované komunity po celém světě.

Nadace Vantage Foundation nabídne strategickou podporu iniciativám TFM zaměřeným na vzdělávací problémy studentů z komunity Orang Asli s cílem zvýšit povědomí o nich a umožnit jim naplno rozvinout svůj potenciál.

„Partnerství s organizací Teach For Malaysia potvrzuje náš závazek k inkluzivnímu vzdělávání a podpoře marginalizovaných komunit, zejména Orang Asli,“ uvedl výkonný ředitel nadace Vantage Foundation Steven Xie.

Odborné zaměření TFM na oblast náboru, školení a podpory učitelů se shoduje s posláním nadace Vantage Foundation, kterým je podpora sociální mobility a inkluzivního vzdělávání. Prostřednictvím spolupráce s obě organizace společně snaží překonat systémové bariéry a posílit postavení komunity Orang Asli.

„Velmi nás těší, že můžeme spolupracovat s nadací Vantage na posílení postavení našich dětí prostřednictvím vzdělávání,“ uvedla ředitelka pro růst ve společnosti Teach For Malaysia Fam Li Ying. „Doufáme, že se nám společně podaří uskutečnit naši vizi zajištění přístupu ke kvalitnímu vzdělání pro všechny děti v Malajsii.“

Jedním z působivých příkladů je Shawn Stanly, učitel ve škole v Banunu. Pomocí inovativních výukových metod vytváří poutavé školní prostředí, kde se rozvíjí představivost a rodí sny. Svým přístupem také pomáhá studentům najít cestu k pochopení neznámých konceptů a podporuje tak lásku k učení.

Jednou z aktivit, kterou své studenty zaujal, bylo například proměnění celé třídy ve vnitřek letadla. Když se dozvěděl, že si přejí zažít cestu letadlem, vytvořil jim pro rozšíření obzorů vlastní „leteckou simulaci“. Navzdory omezeným prostředkům se Shawn přestrojil za pilota a přivítal studenty ve třídě přetvořené v kokpit letadla – včetně improvizovaného projektoru v okně. Pomocí vysílačky pak okouzlené studenty provedl virtuální cestou s Air Banun do destinací, jako jsou Paříž a Himálaj, kterou zpestřil vyprávěním zajímavých informací.

„Tento zážitek jim otevřel oči pro svět mimo jejich vesnici,“ zamýšlí se Shawn s nepřehlédnutelným nadšením pro výuku. „Není to jen práce, je to poslání,“ dodává s úsměvem, který dokazuje jeho zápal pro podporu komunit Orang Asli pomocí vzdělávání.

Partnerství mezi Nadací Vantage a organizací Teach For Malaysia představuje významný krok směrem k rovnosti ve vzdělávání a sociální spravedlnosti v Malajsii. Prostřednictvím vzájemné spolupráce a odborných znalostí doufají obě organizace ve změnu životů studentů Orang Asal v celé zemi.

Další informace o iniciativách Teach For Malaysia najdete na https://teachformalaysia.org/ .

O nadaci Vantage Foundation

Nezávislá charitativní organizace Vantage Foundation byla založena v technologickém centru McLaren ve Velké Británii za podpory Agentury OSN pro uprchlíky (UNHCR) a týmu NEOM McLaren Extreme E v roce 2023. Další informace naleznete na adrese www.vantage.foundation .

KONTAKT: Steven Xie, Executive Director, Vantage Foundation, steven.xie@vantage.foundation