Budování státu: inovace, nebo stagnace? Konference a inovační hub na Vysoké škole CEVRO

By | 14.1.2024

Inovace a rozvíjení nových schopností jsou klíčovým aspektem moderního světa a Česko si nesmí nechat ujet vlak. Vysoká škola CEVRO proto ve spolupráci s partnery z Future Forces Forum (FFF), Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu (AOBP) a Centrem transatlantických vztahů (PCTR) pořádá 18. ledna 2024 od 13:00 konferenci s názvem „Budování státu: inovace, nebo stagnace?“, kde vystoupí nejen řada špičkových českých odborníků, ale také profesor Josh Lerner z Harvardské univerzity.

„Naším cílem je propojit odborníky, podnikatele a zástupce státu. Chceme, aby díky této platformě otevřeli diskusi o nejnovějších trendech a vývoji v oblastech technologie, vědy a byznysu,“ říká za organizátory konference tajemník pro postgraduální studium Vysoké školy CEVRO Jiří Š. Cieslar.

„Chceme přispět k výměně myšlenek a spolupráci mezi různými sektory tak, aby se podpořilo inovační myšlení a jeho aplikace v praxi. Konference také nabídne možnost networkingu, při kterém mohou účastníci navázat nové kontakty a rozšířit své profesní sítě,“ dodává Pavel Štalmach, bezpečnostní analytik z Vysoké školy CEVRO.

Konferenci bude moderovat František Mičánek, brigádní generál v záloze z Vysoké školy CEVRO. Úvodní slovo pronese Ivan Langer, předseda Správní rady Vysoké školy CEVRO.

Tři panelové diskuse a inovační workshop

V prvním panelu zaměřeném na důležitost inovací pro ekonomiku, konkurenceschopnost a pro zajištění bezpečnosti a obrany ČR budou diskutovat prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek, bezpečnostní analytik Otakar Foltýn z Vojenské kanceláře prezidenta republiky ČR, vládní zmocněnec pro rekonstrukci Ukrajiny Tomáš Kopečný a generální ředitel Generálního ředitelství cel Marek Šimandl.

Druhý panel se bude věnovat klíčovým směrům inovačních projektů pro ekonomiku/ konkurenceschopnost i pro zajištění bezpečnosti a obrany ČR. Pozvání do druhého panelu přijali Jan Paďourek, vrchní ředitel sekce vnitřní bezpečnosti a policejního vzdělávání Ministerstva vnitra ČR, Miroslav Feix, ředitel Sekce plánování schopností Ministerstva obrany ČR, Jana Žaludová, ředitelka Prague.bio a bezpečnostní analytik Pavel Štalmach z Vysoké školy CEVRO.

Třetí panel se bude zabývat procesními a institucionálními podmínkami pro úspěšnou realizaci inovací. Co je potřeba udělat a nastavit z pohledu veřejného a soukromého sektoru proberou viceprezident CSG Aerospace Bohuslav Přikryl, René Samek z CzechInvestu, Vít Horký, zakladatel Czech Founders a startupista Tomáš Pluhařík.

S přednáškou na téma Proč veřejné snahy o podporu podnikání a venture kapitálu selhaly – a co s tím dělat? vystoupí profesor Josh Lerner z Harvardské univerzity.

Bohatý doprovodný program

Doprovodným programem konference budou i ukázky inovacích technik v rámci praktického workshopu. Na konferenci získají účastníci informace o novém postgraduálním studijní programu MPA Vysoké školy CEVRO s názvem Inovační management. Partneři pak představí FFF inovační akcelerátor.

Organizační informace

Datum a čas konference: 18. ledna 2024 od 13:00

Místo konání: Vysoká škola CEVRO, Jungmannova 28/17, Praha 1

Registrace na konferenci: mareketing@vsci.cz

Registrace na Inovační workshop: https://www.supersaas.cz/schedule/cevro/konference

Vstupné: po registraci ZDARMA

Zdroj: https://www.cevroinstitut.cz/budovani-statu-inovace-nebo-stagnace/