Začal nábor dobrovolníků pro Expo 2025

By | 21.2.2024

Vláda prefektury Ósaka, město Ósaka a Japonská asociace pro Všeobecnou světovou výstavu 2025 začaly přijímat dobrovolníky pro Expo 2025 v Ósace. Děje se tak prostřednictvím speciálních webových stránek a dalších kanálů. Přihlášky budou otevřeny do 30. dubna letošního roku, píše portál listu Mainiči.

Chodci procházejí kolem banneru pro světovou výstavu Expo 2025 v japonské Ósace.

Na Expo 2025, které bude obrovskou celosvětovou akcí, se chce přihlásit přibližně 20 tisíc lidí. Pokud počet přihlášek překročí dostupná místa, budou šťastní dobrovolníci vybráni losem.

Uchazeči musí být k 1. dubnu 2025 starší 18 let a musí ovládat japonštinu. Znalost cizího jazyka není vyžadována. Od dobrovolníků se očekává, že se zavážou k účasti na nejméně pěti dnech v období od 13. dubna do 13. října 2025, přičemž směny budou trvat přibližně tři až šest hodin denně. Přijímají se rovněž přihlášky od skupinek dvou až čtyř osob.

Činnosti budou zahrnovat provázení návštěvníků uvnitř místa konání, pomoc při provozu a úklidu odpočinkových zón a poskytování podpory při prohlídce „Ósackého pavilonu zdravotnictví“, který společně provozují město a prefektura Ósaka. Dobrovolníci budou poskytovat informace o tom, jak se na výstavu dostat, a další podrobnosti návštěvníkům na letištích a hlavních vlakových nádražích.

S uchazeči bude proveden pohovor a budou proškoleni. Po nástupu do práce jim bude poskytnuta uniforma a příspěvek ve výši dva tisíce jenů (asi 13,50 USD) na den na stravu a dopravu.

Generální tajemník asociace Osaka Expo Hirojuki Išige na tiskové konferenci v Ósace prohlásil: „Doufáme, že vynalézavost dobrovolníků přispěje k vytvoření nezapomenutelných zážitků na výstavě Expo.“ K dobrovolnictví vyzval i ósacký guvernér Hirofumi Jošimura: „Bude to zážitek, který se naskytne jednou za život.“

Zdroj: Igor Záruba, manažer projektu, zaruigor@gmail.com