Vědomostní soutěž E.ON EUROREBUS vyhráli studenti z pražského Gymnázia Ch. Dopplera

By | 19.6.2024

Vědomostní soutěž E.ON EUROREBUS a putovní pohár vyhráli studenti z Gymnázia Christiana Dopplera z Prahy, kteří tak obhájili loňské prvenství. V těsném souboji porazili Gymnázium J. Ressela z Chrudimi. V souboji o nejúspěšnější základní školu si zlato připsala ZŠ Komenského v Lounech a vyhrála tak menší putovní Pohár Eurorebus pro nejúspěšnější základní školu.

E.ON EUROREBUS 2023-24 – FINÁLE – VŠE PRAHA – ČERVEN 2024

Finále 29. ročníku soutěže, která propojuje zeměpis, přírodopis, fyziku, dějepis a občanskou výchovu, se konalo ve středu 5. června 2024 ve Vencovského aule Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve finále se utkalo 360 reprezentantů nejúspěšnějších školních tříd z krajských kol. V nich se v dubnu utkalo více než tisíc žáků základních a středních škol, které získaly nejvíce bodů v kvalifikační internetové fázi soutěže s aktivní účastí přes 18.000 žáků základních a středních škol ČR.

V soutěži školních tříd se hned ve dvou kategoriích z vítězství radovali reprezentanti chrudimského Gymnázia J. Ressela. V nejmladší věkové kategorii vyhráli žáci 2. E, v nejstarší kategorii pak zástupci oktávy E. V prostřední věkové kategorii s náskokem vyhráli žáci kvarty A z Gymnázia Uherské Hradiště.

Všichni vítězové se mohou těšit na hlavní cenu – účast v Expedici E.ON Eurorebus, což je několikadenní poznávací cesta po vybraných evropských zemích. Kromě reprezentantů vítězných tříd se jejími účastníky stávají i žáci z vítězné školy, vítězné základní školy i nejúspěšnější vyučující. I pro příští jubilejní 30. soutěžní ročník zůstane toto několikadenní putování po Evropě hlavní motivací k celoročnímu snažení.

Nejúspěšnější školní třídy i jejich reprezentanti si z finále odvezli i věcné ceny – počítačové sestavy, LCD monitory, multifunkční tiskárny, školní atlasy dnešního světa a dnešního Česka, předplatné časopisu National Geographic a další.

Ocenění si odnesli i nejúspěšnější pedagogové. Za vítěznou školu, gymnázium Ch. Dopplera, si certifikát České školní inspekce pro nejúspěšnějšího pedagoga a Školní atlas dnešního světa odnesla paní RNDr. Alena Nosková. Za kategorii základních škol si prvenství připsala paní Ing. Jana Vostrá z vítězné ZŠ Komenského Louny.

Součástí doprovodného programu byla i divácky atraktivní prezentace projektu Turistika beze stop, který přestavil jeden z jeho ambasadorů Martin Veselovský z DVTV.

V celostátním finále si reprezentanti tří nejúspěšnějších týmů v kategorii středních škol zajistili možnost studia bakalářských geografických oborů na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze nebo bakalářského studia geoinformatiky a kartografie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci bez přijímacích zkoušek.

Pořadatelem vědomostní soutěže E.ON EUROREBUS je spol. TERRA-KLUB, o.p.s.

Soutěž je registrována v oficiálním seznamu soutěží MŠMT.

Zdroj: TERRA-KLUB